تبلیغات
عاشق هرچی هستی بیا تو - کارهایی که بلافاصله پس از خوردن غذا نباید صورت گیرد

* تشکر *
عاشق هرچی هستی بیا تو
* فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاك سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاك ایران را تشكیل دهد. كوروش كبیر *
محل تبلیغات شما


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 تیر 1391
* در کلوب به اشتراک بگذارید ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

در این بخش به ۵ مورد از کارهایی که بلافاصله پس از خوردن غذا نباید صورت گیرد اشاره کرده‌ایم:

نوشیدن آب یخ

متخصصان تغذیه معتقدند نوشیدن آب یخ هنگام خوردن غذا و پس از آن،‌ کارایی مراحل هضم و جذب غذا را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مواد غذایی که در محیط سرد قرار گیرند به صورت توده درمی‌آیند و در نتیجه عمل هضم و جذب غذا خیلی ضعیف صورت می‌گیرد.

.

.

.

به ادامه مطلب بروید ...حمام رفتن
 
شاید بارها و بارها از بزرگترها شنیده باشید که بلافاصله بعد از خوردن غذا نباید حمام رفت. توجیه علمی این مسئله این است که حمام کردن باعث افزایش جریان خون درون دست ها و پاها و در نهایت سبب کاهش میزان خون موجود در شکم می‌شود. این امر به مرور زمان، دستگاه گوارش را ضعیف و ضعیف‌تر می‌کند.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن پس از صرف غذا، خطرات حاصله را تا ۱۰ برابر افزایش می‌دهد. در نتیجه ابتلا به بیماری‌های مختلف ناشی از سیگار کشیدن چندین برابر افزایش می‌یابد.

خوابیدن

خوابیدن پس از غذا توصیه نمی‌شود چرا که با این کار در فرآیند هضم غذا وقفه ایجاد می‌شود و در نتیجه موجب ایجاد نفخ و التهاب در دستگاه گوارش می‌شود.

نوشیدن چای

چای دارای ماده‌ای به نام تانین است که اگر پس از صرف غذا دریافت شود می‌تواند توانایی معده را برای جذب آهن و پروتئین کاهش دهد. اگر این عمل در یک دوره طولانی صورت گیرد بدن دچار کمبود آهن و پروتئین خواهد شد

برچسب ها: توصیه های پزشکی، توصیه های پزشکی بعد خوردن غذا، توصیه های پزشکی درمورد غذا خوردن، توصیه های پزشکی غذا خوردن، غذا خوردن، تغذیه مناسب، درست غذا خوردن،
ارسال توسط صالح
آرشیو مطالب
نظر سنجی
برترین بازیکن فوتبال از دیدگاه شما کیست ؟ { از گذشته تا به حال }موزیک
پیوند های روزانه
امکانات جانبی